Yazı kategorisi: Okul Öncesi - 3+, Okul Öncesi - 5+

Tavandan Gelen Kıkırtı: Bay Tam Tersi

Bu hikayenin kahramanın adı Nate. Nate normalde yatakta kalmak için bahaneler uydurmaz, pasaklı ve sakar da değildir. Ve yine normalde yataktan kalktığında tavandan sarkan beylerle de karşılaşmaz.

Ancak her günümüz aynı değildir, bazen hiç de beklemediğimiz sürprizler giriverir hayatımıza. Bir şey aksi gitti mi diğerleri de düz yoldan şaşmaya bahane arar. Bilirsiniz işte, bazı günler ‘bugün her şey ters gidiyor’ günüdür. Ama bazen gerçekten akıl almaz biçimde rayından çıkar işler. Mesela sütler tavana doğru akar. İnanmadınız mı buna? Öyleyse, duvarlara, masalara, yüzlere sıçrayıveren boyalara da inanmazsınız siz. Nate’e de işte böyle inanmadılar. Her şey ters gidiyor dedikçe kızdılar hatta, onlar kızdıkça Bay Tam Tersi kıkırdadı durdu. Sahi kim bu Bay Tam Tersi? Ne arıyor Nate’in yanıbaşında? Ve asıl önemlisi yok mu ondan kurtulup işleri yoluna koymanın bir yolu?

Bay Tam Tersi, büyük büyük sorunlarla başa çıkmak için çoğu zaman aynaya bakmak ve gücünle yüzleşmenin yeterli olduğunu fısıldayan kitaplardan. Rayından çıkan işleri, başa çıkılmaz korkuları, çaresiz bırakan anları kararlı bir solukla alt etmenin eğlencesi bol öyküsü.

Bay Tam Tersi Tom Macrae tarafından yazılıp, bir kere görüldü mü unutulmayan çizgilerin sahibi Elena Odriozola tarafından resimlenmiş. Esin Pervane’nin çevirdiği kitap Nesin Yayınevi tarafından yayınlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s